Ebeveyne yönelik atölye ve seminerler

0-6 yaş, çocuklarımızın kendilerini inşa ettikleri; fiziksel, bilişsel ve kişilik gelişiminin en hızlı olduğu dönemdir. Mi Casa Anaokulumuz bu dönemde çocuklarımızın bütünsel gelişimini sağlayabilecek tüm uyarı ve öğretileri bir arada sunmayı hedefleyen bir program izlemektedir. Haftaiçi ve haftasonları sunduğumuz atölyeler ise bu süreci desteklemekte, çocuklarımızın deneyerek öğrendikleri, keyifle keşifler yaptıkları, sosyalleştikleri, yeni diller ve yetiler öğrendikleri alternatifler sunmaktadır. Ancak çocuklarımızın bütünsel gelişimlerine desteklememiz için evde ve okulda benzer prensipleri içselleştirmemiz çok önemlidir. Ebeveyn Akademimiz bir yandan bilinçli ve bilgili ebeveynler yetiştirmeyi hedeflerken bir yandan hamilelikten itibaren velilerimize özbakım ihtiyaçlarının karşılanmasından, beslenme alışkanlıklarına, doğru yaşta doğru oyun ve oyuncak seçiminden gelişimdeki kilometre taşlarına kadar pek çok keyifli ve önemli doneyi bir arada sunmaktadır.

kidokit header

Kidokit dijital bir ebeveyn destek platformudur. Akıllı telefon ve tablet uygulaması, web sitesi, blogu, uzman görüşleri, içerdiği yüzlerce eğlenceli oyun ve aktivite videosu ve oyunlarınızı bastırabileceğiniz malzeme atölyesi ile okul öncesi dönemde çocuklarımızın gelişimini desteklerken, makaleleri ve uzman görüşleri ile ebeveynleri de bilinçlendiriyor. Özellikle bebek bekleyen anne adayları ve 0-6 yaş çocukları olan ebeveynler için geliştirildi. İçerisinde bebeğinizi ve çocuğunuzu büyütürken bilinçli seçimler yapmanızı sağlayacak yüzlerce oyun, oyuncak, kitap, uygulama ve aktivite seçeneği var.

Kidokit uygulamasını indirerek abone olduğunuzda yapmanız gereken ilk şey çocuğunuzun doğum tarihini girmek. Böylece çocuğunuzun dahil olduğu yaş grubu için hazırlanmış olan tüm içeriklere ulaşabilirsiniz. Her yaş aralığında, 6 farklı alandaki gelişimi desteklemek üzere farklı oyun ve aktivite video’ları bulabilrisiniz. Fiziksel gelişim, duyu gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim, bilişsel gelişim, dil gelişimi ve özbakım becerilerine ilişkin yüzlerce farklı etkinlikle çocuğunuzun gelişimini nasıl destekleyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca baskı odasından farklı oyun ve şablonları yazdırarak bu oyunları evinizde nasıl yapabileceğinizi görebilir, o dönemde ne tür oyuncaklar alırsanız çocuğunuzun gelişimini destekleyebileceğinizi Kidokit platformu ile kolayca elde edebilirisiniz.

Yaş aralıklarının tespiti bebeğinizin ve çocuğunuzun gelişim hızına göre ayarlanmıştır. İlk 2 yıl her üç ayda bir yeni bir döneme girmiş oluyorsunuz; 2 yaşını doldurduktan sonra 6 ayda bire, 3 yaşından 7 yaşına kadarki dönemde ise yılda bire düşüyor aralıklar. Her dönemde uygulama size çocuğunuzun gelişimine yönelik sorular yöneltiyor. Bu sorular aynı zamanda o dönemki gelişime ait kilometre taşları. Böylece her dönemde neleri gözlemlemeniz ya da beklemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Şayet o yaş aralığında tamamlanması gereken ancak tamamlanmayan bazı özellikler varsa onları geliştirmek için hangi aktiviteleri yapmanız gerektiği konusunda yönlendiriliyorsunuz. Bu arada 3 yaşını doldurana kadar her hafta sonrasında ise aylık olarak Kidokit’ten bir e-posta alıyorsunuz. Bu mesaj içerisinde çocuğunuzun o dönemdeki gelişim özelliklerine ilişkin bilgiler buluyor; o ay ihtiyacınız olan aktivite programını indirebiliyor ayrıca da bir sonraki ay gerekecek malzemeleri şimdiden hazırlayabilmeniz için malzeme listelerini buluyorsunuz. Çocuk gelişimine ilişkin uzman görüşlerini ve yayınlanan son akademik çalışmaların sonuçlarını bu e-postalar yoluyla ve uzman videolarıyla takip edebiliyorsunuz.

Kısaca Kidokit’le çocuk gelişimi ve bakımı için ihtiyacınız olan herşey bir araya toplanmış olarak evinize geliyor! Bu zorlu ve önemli süreçte Kidokit ebeveynleri ve çocuk bakımından sorumlu kişileri bilinçlendirerek desteklerken; çocuklarımızın da eğlenceli ve gelişimlerini destekleyen oyun ve aktivitelerle tanışmasını sağlıyor.

kidokit.com

Kidokit Tanıtım Filmi